Hizmetlerimiz


Firmamızın, Siz Değerli Müşterilerimize Sunduğu Hizmetlerimize Gözatabilirsiniz.

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarımı, web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda görünen yüzü denilebilir.

Web Tasarım Unsurları

Bir web tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen önemli unsurlar bulunur. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi noktalar web site kalitesini etkileyen önemli özelliklerdir.

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel web tasarımı, dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzmanlarca yapılan çalışmalardır. İşletmeleri çevrimiçi olarak hem güvenilir hem de benzersiz gösterir. Web sitelerinin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk önemlidir. Böylece site sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne büyüyecektir. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür.

E-Ticaret Sitesi

E-ticaret; ürün ve hizmetlerin reklam, satış, dağıtım ve ödeme işlemlerinin yapılması işlemlerinin online sistemler üzerinden yapılmasıdır. Kısaca e-ticaret; geleneksel ticaretin web ortamında veya mobil olarak yapılmasıdır.

E-Ticaretin Amacı Nedir?

Ürünlerin ve hizmetlerin müşteriye hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesi, siparişin kullanıcıyı yormadan kolay ve hızlı bir şekilde alınabilmesi, satın alma süreçleri güvenliğinin sağlanabilmesi, kullanıcı ara yüzlerinin basit ve kullanışlı olması, e-ticaret sistemi alt yapısının güçlü ve gelişme açık olması e-ticaret ’in öncelikli amaçları arasındadır.

E-Ticaret’ in avantajları nelerdir?

Müşteri açısından;

*Hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlar.

*Fiyat araştırması için harcanan maliyet ve zamanı en aza indirir.

*Birden fazla ürün çeşidini kıyaslamasına olanak sağlar.

*Ürün çeşitliliği daha fazla olduğundan tercih yapma imkanı daha geniştir.

*Ürünün kullanıcı yorumlarına ulaşılabildiğinden, ürüne olan güveni arttırır ve satın alma sürecini hızlandırır.

*Aynı ürünü daha uygun fiyatlara bulabilir.

*İndirim ve kampanyalara ulaşım daha kolaydır.

*7/24 istenildiği zaman alışveriş yapma imkanı sağlar.

Satıcı Açısından;

*Ürünlerini satabileceği her zaman açık olan bir şubeye sahip olur.

*Ürünleri hakkında daha detaylı bilgiyi sunmasını sağlar.

*Alışveriş sürecini hızlandırarak, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

*Depo sıkıntısı olmadığından firmanın birçok ürün çeşidini sunabilir, talebe göre satışını sağlayabilir.

*Ürünlerin reklamını daha uygun maliyetlerde yapmasını sağlar.

*Yeni müşteri bulmak daha kolaydır.

*İletişim masraflarını azaltır.

*Fiziksel mağazalara göre kurulum maliyetleri çok düşüktür.

*Firma bilinirliğini hızlı bir şekilde arttırmasına olanak sağlar.

Logo Tasarım

“Logo en sade haliyle bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran markayı, harf, simge (görsel veya çizim) veya her ikisinin birden kullanıldığı özgün çizimlere denir.”

Ürün ve markaların hızla artması ile, bu markaların diğer markalardan ayrışması önemli olmaya başladı. Bu ayrım için sadece marka ismi yeterli gelmediği için, görsel olarak da bu ayrımın sağlanması gerekliliği “logo tasarımı” nı önemli hale getirdi.

Logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımının en temel taşıdır. Zira firmaya yüklenecek olan algı, logo aşamasında, renk, amblem gibi görsel öğelerle büyük oranda planlanır.

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır?

1)Logo, firmayı (soyut yada somut olarak) temsil etmelidir. Ancak bunun için çoğunlukla soyut bir temsil daha fazla tercih edilir. Genellikle logoların bir hikayesi, bir çıkış noktası olur. Renk ve logo seçimi buna göre yapılır.

2)Logonun en temel özelliği ayırt edici ve özgün olmalı.

3)İnsanların zihninde daha kolay hatırlanabilir olmak çok önemli. Bu sebeple logolar mutlaka olabildiğince basit olmalı. Karmaşık logolar daha zor akılda kalır.

4)Logo üzerindeki varsa harfler ve kelimeler kolayca okunabilir olmalıdır. Okuma zorluğu oluşturan karakterler, karmaşık harfler, insanların aklında kalmaz.

5)Logo basılacak yüzeye veya yüzeylere kolayca ve düşük maliyetler basılabilir olmalıdır. Örneğin bir tekstil üreticisi için, logo renklerinin tekstil yüzeylere uygulanabilirliği araştırılmalı buna göre renk seçimi yapılabilmelidir.

Katalog Tasarım

Katalog Tasarımı bir firmanın ürünleri veya hizmetleri için hizmetler veya ürünler hakkında detaylı bilgiler sunan, çok sayfalı bilgilendirme ve reklam tanıtım aracıdır. Ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgiler içeren kataloglar firmaların müşteri temsilciler ve vitrinleri olarak tanımlanabilir.

Teknik veri ve detaylı anlatımlar içeren kataloglar broşürlere göre daha kapsamlı reklam ürünleridir. Kataloglar firmaların ürün – hizmet portföyüne göre her ürün ve hizmete ayrı ayrı düzenlenebileceği gibi, firmanın tüm ürün ve hizmetlerini kapsayan tek bir katalog tasarımı da tasarlamak mümkündür.

Katalogda Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

--Katalogda, ürün ve hizmetin detaylı tarifi, farkları ve üstünlükleri ve teknik veri ve kullanım bilgileri yer almalıdır.

--Kataloglar diğer reklam araçlarına göre müşteri kitlesinin cevap aradığı tüm sorulara cevap verecek bir biçimde hazırlanmalıdır.

--Katalog tasarımlarında hedef müşteri ve firmanın pazarlama stratejileri ile rakip firmaların ürün gamı vb. noktalar göz önünde bulundurulmalıdır.

--Katalog tasarımında yazıdan ve teknik verilerin yanında ürün ve hizmete dair fotoğraflarla müşterilerin görsel açıdan bilgi sahibi olması sağlanmalıdır.

Unutulmamalıdır ki kalite görsel öğelerle desteklenen tasarımlar satışlar üzerinde çok büyük bir etki yaratmaktadır. Kullanılan görsellerin detayları ve müşterilerinize sağladığı bilgi, çoğu zaman sayfalarca yazıdan daha etkili olmaktadır.

TELEFON NUMARAMIZ

+90 (539) 334 85 83

EMAIL ADRES

info@mancerdesign.com